کارت تخفیف DS محصولی از دنیای سبز سلامت

جراحی بینی بالیزرچیست؟

16 مرداد 1394
بازدید: 2642
پوست - مو - زیبایی
حتماً برایتان این سؤال پیش آمده است که عمل بینی با لیزر چگونه است؟ جراحی بینی با لیزر یک روش جدید است که در آن جراحتی زیادی ایجاد نمی شود و در واقع جراحی راحتی است! این عمل با تکنیک های مخصوص تاباندن لیزر های خاصی مانند لیزر IVSبر روی بینی انجام می گیرد. این روش در موارد خاصی کاربرد دارد و برای درمان بینی گوشتی و انحراف بینی مناسب است. در اصل عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر برای از بین بردن ایرادات بینی به کار می رود و جراحی پلاستیک ترمیمی است.

عمل زیبایی بینی با لیزر (رینوپلاستی با لیزر) یک روش جراحی جدید غیرتهاجمی و با مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه‌تر است، اما صرفاً برای موارد خاص قابل استفاده است.اصولاً این روش برای اصلاح بدشکلی بینی، شناخته شده با نام آکنه روزاسه (آکنه دوران بزرگسالی)، به کار می‌رود که به دلیل وجود باکتری در منفذهای پوست ایجاد می‌شود و به صورت برآمدگی‌های قرمز رنگی بر سطح پوست بروز می‌یابد.

دیگر عارضه‌ای که با استفاده از رینوپلاستی با لیزر می‌تواند درمان شود، ضخیم شدن پوست، رینوفیما، است.در مواردی که نوک بینی بسیار بزرگ می‌شود تا حدی که صورت را از شکل می‌اندازد و چهره‌ای نازیبا ایجاد می‌کند، می‌توان با توجه به پوست ضخیم از رینوپلاستی با لیزر در کنار جراحی زیبایی بینی معمول بهره جست.

آنچه باید درباره عمل زیبایی بینی با لیزر بدانید...در ادامه مطلب

 عمل زیبایی بینی با لیزر در کلیه موارد کاربرد دارد؛ بنابراین تمام بدشکلی‌های بینی را می‌توان با این روش اصلاح کرد، چرا که این روش درمانی نیز ویژگیهای خاص خود را دارد. در زیر به نکته‌هایی اشاره شده است که لازم است در زمان انجام رینوپلاستی با لیزر از آنها آگاهی داشته باشید:


این روش یک عمل جراحی است، به این معنا که تغییر اساسی بر روی غضرو‌ف‌ها و استخوان‌های بینی انجام می‌شود.


عمل زیبایی بینی با لیزر، برخلاف دیگر عمل‌های بینی، به تزریق پرکننده‌های زیبایی، که بیش از یک یا دو سال ماندگار نیستند، نیازی ندارد.وماندگاراست.

هیچ گونه خونریزی و زخم شدن شدیدی در این عمل وجود ندارد.

هدف اصلی این عمل بر حالت طبیعی بینی، به ویژه نوک بینی، متمرکز است.

 آکنه شدید یا رینوفیما پوست را به طور قابل ملاحظه‌ای ضخیم و برآمده می‌سازد و در نهایت منجر به بدشکلی بینی می‌شود. پوست با به کار بردن لیزر صاف می‌شود.

حرارت ساطع شده از لیزر لایه‌های رویی پوست را در حالی تخریب می‌کند که برآمدگی‌ها را اصلاح می‌کند و مجدداً پوشش می‌دهد.

لیزر CO2یا دی اکسید کربن معمولاً برای برداشتن لایه‌های ضخیم پوست با حداقل آسیب ناشی از حرارت به ساختارهای پیرامون به کار برده می‌شود.

 

در طول درمان با لیزر، بیمار ممکن است احساس گرمی و سوزش داشته باشد. اگرچه این روش با درد بسیار کمی توأم است، با این حال از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

پوسته‌ریزی طبیعی پوست پس از سوختن آن روی می‌دهد و در همین مرحله، بهبود انجام می‌شود.

در مراقبت پس از لیزر فرض کنید که دچار "آفتاب سوختگی" شده‌اید، برای شست‌وشوی قسمت لیزر شده فقط از صابون‌های ملایم استفاده کنید و از مالش دادن شدید پوست خودداری کنید.

در طول دوره‌ی بهبود، پوست سوخته شده در نهایت با پوست جدید، هموارتر و نازک‌تر جایگزین می‌شود.انجام عمل زیبایی بینی با لیزر برای چه کسانی مناسب است ؟

این عمل برای همه مناسب است و افرادی که از مشکلاتی در زمینه‌ی انعقاد خون رنج می‌برند، مبتلا به دیابت (وابسته به انسولین) هستند یا به تازگی برنزه کرده‌اند داوطلبین مناسبی برای عمل زیبایی بینی با لیزر هستند.افزون بر عوامل فوق، نوع پوست نیز در میزان مؤثر بودن عمل زیبایی بینی با لیزر برای یک شخص خاص نقش دارد.
از سوی دیگر، عمل زیبایی بینی با لیزر گزینه‌ی درمانی ایده‌آل برای اشخاصی است که بینی‌شان شکل خود را از دست داده یا به دلیل عارضه‌ای چون سرطان یا در یک سانحه‌ی سخت بدشکل شده است. در هر حال عمل زیبایی بینی با لیزر بر روی همه قابل انجام است و اگر می‌خواهید این عمل با ایمنی کامل بر روی شما انجام پذیرد، باید در نخستین جلسه مشاوره با دکتر جراح رینوپلاستی حتماً در خصوص مناسب بودن نوع پوست ‌تان برای این عمل صحبت کنید.
عمل زیبایی بینی با لیزر چگونه انجام می‌شود؟ (نحوه ی عمل)

با استفاده از لیزر CO2  پوست ضخیم شده‌ی روی بینی برداشته می‌شود. چون لیزر احساس سوزش ملایم و التهاب ایجاد می‌کند، معمولاً عمل تحت بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود.همان‌طور که لیزر به پوست حرارت می‌دهد، موجب آسیب سطحی پوست نیز می‌شود. پس از عمل، بینی پوسته پوسته می‌شود و لایه پوست آسیب دیده به موازات بهبود یافتن بینی می‌ریزد و لایه سالم و جدیدی از پوست آشکار می‌شود.
مراقبت‌های پس از عمل زیبایی بینی با لیزر

مانند مواقعی که دچار آفتاب سوختگی‌ شدید می‌شوید، باید پوست را با پاک کننده‌های ملایم و غیرخشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید.از مالش دادن پوست حین شست‌وشو جداً اجتناب کنید چون به پوست حساس و آسیب دیده صدمه‌ی بیشتری خواهید زد.رعایت این نکته پس ازعمل از اهمیت بالایی برخوردار است.
هزینه عمل زیبایی بینی با لیزر

از آن‌جایی که سازمان غذا و دارو عمل زیبایی بینی با لیزر را در طبقه‌ی عمل‌های غیرجراحی قرار داده است، این عمل تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرد، چون به عنوان درمان پزشکی مسلم پنداشته نمی‌شود؛ بنابراین هزینه‌ی عمل برای بیمار اهمیتی دو چندان می‌یابد چرا که خود به تنهایی ملزم به پرداخت آن است.
از جراح خود بخواهید تا هزینه دقیق عمل را به شما اعلام کند. رینوپلاستی با لیزر روشی بدون جراحی است که به نحوی چشمگیر چهره فرد را با کمترین درد و ناراحتی و طی زمانی کوتاه زیباتر می‌سازد.عمل بینی با لیزر یا عمل جراحی بینی با لیزر روشی غیر تهاجمی برای درمان آکنه و ترمیم پوست بینی است. این عمل که بیشتر پوست بینی را درمان می کند، برای تغییر فرم بینی های گوشت یا انحراف بینی مناسب نیست.
تکنیک های جدید لیزری مانند تکنولوژی لیزر IVSمی توانند با سرعت و دقت بالایی عمل جراحی بینی با لیزر را ممکن سازند. نحوه ی عمل این جراحی ساده، سریع و مطمئن بوده و با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. هزینه آن بستگی به کلینیک زیبایی که در آنجا عمل را انجام می دهید متفاوت است. از نظر عوارض جانبی تقریباً بدون عوارض بوده و خیلی سریع می توانید به کار و زندگی روزمره بازگردید.

عکس ها خارجی است و فقط جنبه ی تزئینی دارند.

پیام بگذارید